İran İslam İnkılabının 35. Yıldönümü Tüm Dünya Müslümanlarına Ve Muztazaflarına Kutlu Olsun
Bu yazı kez okundu.
10 Şubat 2014 15:38 tarihinde eklendi

İslam İnkılabındaki Bazı Yetkili Şahsiyetlerin İran İslam İnkılabının 35. Yıldönümü münasebetiyle yaptığı konuşmalardan bir kısmını sizlerle paylaşıyoruz.

İran halkı “Kahrolsun ABD” sloganıyla tehditlere cevap verecektir
İran İslami Tebligat Koordine Konseyi Başkanı, bir bildiri yayınlıyarak, İran halkını 11 Şubat zafer yürüyüşlerine genişçe katılmaya davet etti.
İslam İnkılabı Rehberi Temsilcisi ve İslami Tebligat Koordine Konseyi Başkanı Ayetullah Ahmed Cenneti dün bir bildiri yayınlıyarak şerefli ve inkılapçı halkımızı 11 Şubat zafer yürüşlerine geniş bir şekilde katılmaya davet etti.
Ayetullah Cenneti bildirisinin bir bölümünde “Bu yılın özelliği, ABD’nin İslami İran’a karşı küstahça tehditleri ve sergilediği ahlaksızca tavırlarıdır. Ama elbette cesur ve kahraman halkımız 11 Şubat günü haykıracağı “Kahrolsun ABD” sloganıyla Amerikalı yetkililerin cevabını güçlü bir şekilde verecek ve demir yumruğuna onların zihinlerine indirecektir” diye kaydetti.
Ayetullah Cenneti bildirisinin son bölümünde İran halkının İslam ve inkılaptan yana tavrında güçlü bir şekilde durduğu ve yağmacı istila güçlerine asla teslim olmayacağını vurguladı.

http://www.islamidavet.com/2014/02/10/iran-halki-kahrolsun-abd-sloganiyla-tehditlere-cevap-verecektir/

İslam İnkılabı düşmanlarının bütün kışkırtıcı girişimleri gözetleniyor
İran İslam inkılabı muhafızlar ordusu deniz kuvvetleri komutanı tuğamiral Ali Fedevi, Amerikalı yetkililerin son zamanlarda İran aleyhindeki tehditlerine tepki göstererek, İran silahlı güçlerinin düşmanların her türlü senaryolarına karşı koymak için her zaman hazırlıklı olduğunu söyledi.
Ali Fedevi, dün İslam inkılâbının 35. zafer yıldönümü eşiğinde düzenlenen bir etkinlikte yaptığı konuşmada, İslam inkılabı düşmanlarının bütün kışkırtıcı girişimlerinin gözetlendiğini belirterek, Amerika’nın zaman zaman İran aleyhinde askeri saldırı gibi tehditlerini hayata geçirmesinin ise mümkün olmadığını zira Amerika’nın böyle bir cüretinin olmadığını söyledi.
Tuğamiral Fedevi, Ortadoğu, Batı Avrupa, Fars Körfezi, Umman denizi ve Hürmüz boğazında Amerikalıların İran güçlerince gözetlendiğini belirterek, onların hiçbir şekilde kendilerini gizleyemeyeceklerini söyledi.

http://www.islamidavet.com/2014/02/10/islam-inkilabi-dusmanlarinin-butun-kiskirtici-girisimleri-gozetleniyor/

İran milleti 22 Behmen yürüyüşünde düşmana gereken cevabı verecek
İslamî Şura Meclisi Yuhadi kökenli Milletvekili Siyamek Mere Sıdk, İran milleti 22 Behmen zafer yıldönümü yürüyüşünde düşmanların yaftalarına gereken cevabı vereceğini vurguladı.
22 Behmen İslam inkılabı zafer yıldönümü yürüyüşü hakkında konuşan İranlı yuhadi azınlığın milletvekili Mere Sıdk, İran milleti bir bütün olarak İslam inkılabının zaferini korumayı bir görev bildiğini ve bu çerçevede 22 Behmen yürüyüşlerine katılacaklarını kaydetti.
Mere Sıdk, İranlı yahudiler de her yıl olduğu gibi bu yıl yine 22 Behmen yürüyüşünde diğer kesimlerle omuz omuza aktif bir varlık sergileyeceklerini kaydetti.
Mere Sıdk, İran milleti 22 Behmen zafer yıldönümü yürüyüşünde düşmanların yaftalarına gereken cevabı vereceğini vurguladı.

http://www.islamidavet.com/2014/02/09/iran-milleti-22-behmen-yuruyusunde-dusmana-gereken-cevabi-verecek/

Haşimi Rafsancani: İran 11 Şubat’ta inkılaba vefasını sergileyecek
İran Düzenin Maslahatını Teşhis Konseyi Başkanı “Halkın eşine az rastlanan bir şekilde 11 Şubat zafer yürüyüşlerine katılması, onların inkılaba olan vefakarlıklarının bir işaretidir” dedi.
İran Düzenin Maslahatını Teşhis Konseyi (DMTK) Başkanı Haşimi Rafsancani dün, “Yılın Kitabının Seçilmesi” münasebetiyle düzenlenen törenin kulisinde konuşurken, 11 Şubat zafer yürüyüşleriyle ilgili olarak “Ülkenin her tarafında bu yürüyüşlere katılmak herkes için hakiki, insani, inkılapçı, milli ve aklani bir vazifedir” dedi.
DMTK Başkanı Rafsancani daha sonra “Eğer önümüzdeki 11 Şubat’ta halkın eşine az rastlanan bir şekilde sokaklarla meydanları coşkuyla doldurduğuna şahit olursak bu, İranlıların inkılaba olan vefakarlıklarını sergileyen iyi bir işaret demektir” ifadesini kullandı.
Haşimi Rafsancani ayrıca “İnkılap düşmanları bu inkılabı hileyle bizden alabileceklerini zannetmesinler” diye vurguladı.

http://www.islamidavet.com/2014/02/09/hasimi-rafsancani-iran-11-subatta-inkilaba-vefasini-sergileyecek/

İslam İnkılabı ile iman küfre galip geldi ve öz İslam ihya edildi

İslamî Şura Meclisi Buşehr Milletvekili Abdulkerim Cemiri, İslam inkılabı İran’da istikbara yer olmadığını ortaya koyduğunu vurguladı.
İmam Humeyni’nin İran’a dönüşünün yıldönümü için Buşehr liman kentinde düzenlenen törenin kulisinde gazetecilere konuşan Cemiri, İslam inkılabı imanın küfüre galip geldiği ve öz İslam’ın ihya edildiği bir inkılap olduğunu belirtti.
Bu inkılap ayrıca dünya milletlerine önemli mesajlar içerdiğini belirten Cemiri, İslam inkılabı İran’da istikbara yer olmadığını ortaya koyduğunu vurguladı.
İslam inkılabını zafere götüren günleri kapsayan Şafakta On Gün’ü saygı ile anmak gerektiğini vurgulayan Cemiri, İran milleti İslam inkılabından el çekmeyeceğini ve tedbirli rehberinin emirlerine amade olduğunu küresel istikbara anlatmak gerektiğini ifade etti.

http://www.islamidavet.com/2014/02/02/islam-inkilabi-ile-iman-kufre-galip-geldi-ve-oz-islam-ihya-edildi/

General Hüseyin Selami: İran’ın askeri gücü olağanüstü tahrip edicidir
İran Sipahiler Ordusu Genel Komutanı Vekili “İran’ın askeri gücü olağanüstü tahrip edicidir ve bu güç dış politika ve nükleer heyeti için muazzam bir kapasite sayılır” dedi.
İslam İnkılabı Muhafızları (Sipahiler) Ordusu Genel Komutanı Vekili General Hüseyin Selami dün akşam televizyonun 1. Kanalının canlı olarak yayın yapan “1. Bakış” adlı programına katılarak, İslam inkılabımızın 35. zafer yıl dönümünde İran’ın askeri iktidarı ve savunma gücünün değerlendirmesini yaptı.
General Selami ilk başta, modern kölelik şartlarında İslam inkılabının Müslüman ve müstaz’af halkların hürriyeti için başarılı bir örnek olması açısından oynadığı rolü irdeliyerek “İran İslam inkılabı gerçekte uluslararası ilişkiler sahasına yeni bir mantık getirdi” dedi.
Selami daha sonra, o zamana kadar Müslüman halkların hemen hemen hepsinin ABD’nin istilası altında olduklarına değinerek, İslam inkılabını siyasi bir dominonun başlangıç noktası olarak tanımladı ve “İran’ın İslam inkılabı, ABD’nin İslam dünyasındaki siyasi gelişmesi yolunda en büyük tehlike niteliğndeydi, zira İslami değerlere dayanarak şekillenmişti” diye vurguladı.
Sipahiler Ordusu Genel Komutanı Vekili General Selami ayrıca İran İslam inkılabını ABD için siyasi-stratejik bir şok diye tanımlıyarak “ABD bugün bu inkılabın başka ülkelerde tekrarlanmasından korkuyor” ifadesini kullandı.
General Selami açıklamalarının başka bir bölümünde “askeri gücü olağanüstü derecede saldırgan ve tahrip edicidir ve bu güç dış politika ve nükleer heyeti için de muazzam bir kapasite sayılır” diye vurguladı.

http://www.islamidavet.com/2014/02/02/general-huseyin-selami-iranin-askeri-gucu-olaganustu-tahrip-edicidir/

İslam inkılabı, İran ve İslam kültürü muhaliflerine karşı direnmektedir
İran İslam Cumhuriyeti’nin kurucusu rahmetli İmam Humeyni’nin külliyesi müdürü Hüccetülislam Hasan Humeyni, İran İslam inkılabının, İran ve İslami kültüre karşı olanlara direndiğini söyledi.
Hasan Humeyni, Tahran’da yaptığı açıklamada, İran’ın yalnızca, su ve toprak, Farsça dili ve iktisadi kaynaklardan ibaret olmadığını, aksine İran’ın bir kültür medeniyetini kendinde barındığını söyledi.
Hasan Humeyni, Filistin ülküsünü savunmanın İranlıların en önemli bir özelliği olduğunu belirterek, zira mazlumları savunmak ve desteklemek İran kültürünün özüdür dedi.
İmam Humeyni’nin torunu Hasan Humeyni, 1400 yıl öncesinden İran topraklarının ehlibeyt aşkıyla yoğrulduğunu belirterek, İslam inkılabının düşüncesinin ve kökünün de İslam’dan geldiğini söyledi.

http://www.islamidavet.com/2014/02/01/islam-inkilabi-iran-ve-islam-kulturu-muhaliflerine-karsi-direnmektedir/

Yorumlar

Bu Yazıya 0 Yorum Yapılmış

Henüz yorum yapılmamış

Yorum Yap

Namaz Vakitleri
Arşiv