İslam nizamının sırrı halkın desteğidir – İmam Ali Hamaney
Bu yazı kez okundu.
10 Şubat 2014 14:29 tarihinde eklendi

Dünya Müslümanlarının ve Mustazaflarının Rehberi Seyyid İmam Ali Hamaney, İran’da 1979′da İmam Humeyni’nin rehberliğinde İslam inkılabı hareketinin zafere erişmesinin 35. yıldönümü eşiğinde hava kuvvetleri komutanları ve askeri personele hitaben yaptığı konuşmada, Amerika’nın İran İslam nizamını değiştirme gücünün olmadığını zira İslam nizamının en büyük sırrının halkın desteğine dayalı olması olduğuna dikkat çekti.
Dünya Müslümanlarının ve Mustazaflarının Rehberi Seyyid İmam Ali Hamaney Amerikalı yetkililerin müzakerelerde İran’da İslam nizamını değiştirme gibi düşüncelerinin olmadığını söylediklerini hâlbuki onların açık bir şekilde yalan söylediklerini zira ‘onların böyle bir gücü olsaydı bu konuda bir saniye bile zaman kaybetmezlerdi’ diye konuştu.
Dünya Müslümanlarının ve Mustazaflarının Rehberi Seyyid İmam Ali Hamaney’in buyurdukları gibi İran’da Amerika, siyonist İsrail ve batılı rejimlerin kuklası konumundaki dikta Şahlık rejimi 1979′da rahmetli İmam Humeyni’nin liderliğinde İran halkının desteğindeki İslami kıyam ile tarihin çöplüğüne atmış ve yine inkılabın zafere ermesinin ardından halka sunulan referandumla İran İslam Cumhuriyeti kabul edilmiştir ve o günden beri de, İslam inkılabı ve İslam nizamı aleyhinde uluslararası emperyalistlerin ve siyonistlerin sergiledikleri ve hayata geçirmek istediklerini her türlü fitne ve şeytani plan yine halkın desteğinde İslam inkılabının güçlü yönetimi sayesinde bozulmuştur.
İslam nizamı düşmanlarının İran’da yeni filizlenmeye çalışan İslam nizamı aleyhinde derhal İran’a yaptırım kararı almaları ve ardından devrik Saddam rejimini İran’a saldırtmaları ve 8 yıl süren savaşla İran İslam nizamına geri adım attırmaları yönündeki boş düşünceleri, İran halkı ve İslam nizamının birlikte sergilediği güçlü tutum sayesinde bozulmuş, İran İslam nizamı, topraklarının bir karışını dahi düşmana kaptırmazken, uluslararası bütün zorba ve emperyalist güçlerin desteğindeki Irak Baas rejimine ve destekçilerine de ağır bir darbe indirmiştir.
Öte yandan yaptırımlarla İran İslam inkılabı ve İslam cumhuriyetine darbe indirmeye dayalı siyasetler de, İslami İran’ın başta nükleer enerji olmak üzere, askeri ve savunma, kök hücre, uzay sanayi, otomotiv, insansız hava araçları gibi alanlarda gerçekleştirdiği başarılarıyla yenilgiye uğratılmış; İran İslam Cumhuriyeti, bununla da kalmayarak Filistin başta olmak üzere dünyanın değişik yerlerinde zorba güçlerin altındaki mazlumların da en büyük hamisi durumuna dönüşmüş, öte yandan sergilediği bu insani ve İslami tutumuyla da, bugün dünyada bağımsızlık yanlısı ülkeler ile özgürlükçü hareketler için ilham kaynağı olmuştur. Zira, bunun son örneği de, Kuzey Afrika’da birkaç yıl öncesinden başlayan ve Ortadoğu’da bütün dikta rejimlerin uykularını kaçıran İslami uyanış hareketinde görmek mümkündür.
Dünya Müslümanlarının ve Mustazaflarının Rehberi Seyyid İmam Ali Hamaney’in hava kuvvetleri komutanları ve personeline hitaben yaptığı konuşmada buyurduğu gibi, bugün devletlerin ve milletlerin bağımsızlığı çok önemlidir, zira ülkeler bilim ve teknoloji açısından her ne kadar ilerlemiş olsa da, ülkenin yönetimi ve dış siyasetlerine de kadar alacakları kararlarda zorba güçlerin izni olmadan alamazlar ve bu tabii ki bağımsızlık demek değildir. Bundan dolayı, bağımsızlık demek, tüm dünyaya karşı olmak anlamına gelmiyor ama bağımsızlık, emir vermeye kalkışan ve bir milletin onur ve şerefini kendi çıkarları uğruna harcamak isteyen müdahaleci güçlere karşı koyma anlamına geliyor ki, İran milleti bunu İslam inkılabının zaferinden sonraki bütün süreçte çok güçlü bir şekilde göstermiştir. Bunun da en açık örneği, İran halkının, İslam inkılabı zafer yıldönümü yürüyüşlerine milyonluk kitleler halinde kadını, erkeği, çocuğu yaşlısıyla katılmasında görülmektedir.
İşte bu durum, İran İslam inkılabı ve İslam nizamı düşmanlarını rahatsız eden en büyük unsurdur. Bundan dolayı İslam düşmanları, siyonist ve emperyalist çevrelerin bugünlerde gözü 11 Şubat tarihinde yapılacak olan İslam inkılabının 35. zafer yıldönümü merasimlerine çevrilmiştir. Zira İslam ve inkılap düşmanları, her yıl kendilerini, yürüyüşe katılanların az olacağı varsayımıyla kendilerini avutmak istemekteler ama onların bu arzuları 35 yıldır da kursaklarında kalmıştır. Çünkü İran halkı söz konusu zafer yıldönümü yürüyüşlerine her yıl daha görkemli ve coşkulu bir şekilde katılmış ve İslam inkılabının sahibinin İran halkı olduğunu göstermiştir. Bu gerçekten dolayıdır ki İslam inkılabı rehberinin buyurduğu gibi İslam inkılabının ve İslam nizamının en büyük sırrı halkın güçlü desteğine sahip olmasıdır.
Öyle ki, İran’da 1979′da da Dünya Müslümanlarının ve Mustazaflarının Rehberi Seyyid İmam Ali Hamaney rahmetli İmam Humeyni, İran halkının çabası ve Allah’ın lütuf ve inayeti sayesinde İslam inkılabının zafere kavuştuğunu özellikle bildirmiştir.

Yorumlar

Bu Yazıya 0 Yorum Yapılmış

Henüz yorum yapılmamış

Yorum Yap

Namaz Vakitleri
Arşiv